Dzień Ziemi 2010


DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS
powrót do najnowszej strony
OBCHODY W POLSCE
 Dzień Ziemi 2010 
 
22 kwietnia 2010 r.
Gołuchów, ul. Działyńskich 2

To już kolejna, dziewiąta edycja obchodów Dnia Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wspólne świętowanie uczniów z południowej Wielkopolski oraz zaproszonych gości rozpocznie się o godzinie 10.00 w obiekcie muzealnym "Powozownia". Tutaj właśnie otwarta zostanie wystawa prac fotograficznych Włodzimierza Łapińskiego (50 fotogramów na 50-lecie twórczości), a uczestnicy spotkania wysłuchają prelekcji artysty-fotgrafika o tym "jak podglądać przyrodę". Część obchodów "pod dachem" zakończą spektakle ekologiczne w wykonaniu młodych artystów. Następnie w barwnym korowodzie goście spotkania przejdą do parku-arboretum, aby posadzić drzewo. Towarzyszyć temu będzie happening w wykonaniu uczniów szkół podstawowych. Należy dodać, że tuż po rozpoczęciu uroczystości w parku-arboretum wystartuje rajd ekologiczny "Pod drzewami", w którym wezmą udział 3-osobowe reprezentacje szkół.
W samo południe, na dziedzińcu zamkowym, nastąpi kulminacyjny punkt obchodów - wręczenie odznak "Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa". Jest to forma docenienia całorocznej pracy uczniów na rzecz środowiska. Posumowane zostaną tutaj projekty ekologiczne i konkursy, w tym plastyczny "Pozdrowienia z Gołuchowa", poznane zostaną także wyniki rajdu "Pod drzewami".
Dodatkowych wrażeń dostarczą z pewnością wizyta w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, gdzie żyją żubry, koniki polskie, dziki i daniele oraz zwiedzanie wystaw w Muzeum Leśnictwa.
Obchody zakończą się wspólną biesiadą w plenerze.
Honorowy patronat nad uroczystością sprawują Prezydenta Miasta Kalisza - Janusz Pęcherz oraz Starosta Pleszewski - Micha Karalus.
Serdecznie zapraszamy.

Organizator - Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.