Dzień Ziemi 2010


DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS
powrót do najnowszej strony
OBCHODY W POLSCE
 Dzień Ziemi 
 
23 kwietnia 2010 r.
Al. Krasnica 2cd, Lublin

Dnia 23. kwietnia 2010 roku już po raz trzeci z rzędu w Instytucie Nauk o Ziemi UMCS przy al. Kraśnickiej 2 cd w Lublinie odbędą się obchody jednego z najważniejszych świąt naszej planety - Dnia Ziemi. Staramy się w ten sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży naszego miasta i województwa problematykę ekologiczno-przyrodniczą, która jest jednym z najistotniejszych przedmiotów badań naukowych prowadzonych w naszym Instytucie.

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z uczniami do udziału w obchodach Dnia Ziemi. Przygotowany przez nas program obejmuje zarówno wykłady o treści popularnonaukowej, warsztaty kameralne, zajęcia terenowe realizowane w bezpośredniej bliskości budynku Instytutu, jak i konkursy z nagrodami adresowane do młodzieży w różnym wieku. Planujemy także pokrótce przedstawić możliwości studiowania obu oferowanych przez Instytut Nauk o Ziemi kierunków: geografii oraz turystyki i rekreacji. Zarówno wykłady, jak i zajęcia warsztatowe będą odbywały się w kilku równoległych cyklach, mamy więc nadzieję, że w programie obchodów każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Szczegółowy harmonogram Dnia Ziemi znajduje się w załączniku, aktualne informacje można także znaleźć na stronie internetowej http://geografia.umcs.lublin.pl/, w zakładce Dzień Ziemi.

Wykłady będą miały charakter w pełni otwarty, natomiast w przypadku pozostałych zajęć, z uwagi na ograniczoną pojemność sal, bardzo prosimy o dokonywanie wstępnych rezerwacji z podaniem liczebności grupy. Wszelkie pytania dotyczące Dnia Ziemi oraz prośby o rezerwacje warsztatów prosimy kierować do dr Moniki Wesołowskiej na adres monika.wesolowska@umcs.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na telefon 81-537 55 10 wewn. 121.

Organizator - Instytut Nauk o Ziemi, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej