Dzień Ziemi 2010


DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS
powrót do najnowszej strony
OBCHODY W POLSCE
 Dbajmy o naszą Planetę! 
 
22-23 kwietnia 2010 r.
ul. Ogrodowa 1, Nowa Wieś Wielka

W dniu 22 kwietnia 2010 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej odbędzie się uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej z okazji 40-lecia obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20-lecia obchodów w Polsce.
Uczniowie klas młodszych zaprezentują program artystyczny poświęcony tematyce ekologicznej. Odbędzie się również pokaz slajdów związanych z tematem oraz ukazujących piękno naszej planety. Zostaną też podsumowane projekty ekologiczne - zbieranie makulatury i baterii.
Po uroczystym apelu i spotkaniu z zaproszonymi leśniczymi, przedstawiciele każdej klasy udadzą się na teren arboretum szkoły. Od 10 lat tradycją szkoły jest, że uczniowie klas pierwszych sadzą drzewo w Światowym Dniu Drzewa. Uczniowie sprawdzą, czy przyrzeczenie, że będą opiekować się, ochraniać i obserwować jak rośnie ich drzewo zostało wypełnione.
W dniu 23 kwietnia nauczyciele zorganizują "Potyczki przyrodnicze" dla klas I, II i III, podczas których dzieci będą mogły popisać się wiedzą przyrodniczą i ekologiczną.

Organizator - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej