Dzień Ziemi 2012
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
Dobra energia dla wszystkich
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE
- Andrychów
- Bielany Wrocławskie
- Charzykowy
- Gdańsk
- Gdynia
- Gołków
- Góry Izerskie i Pogórze
- Kobierzyce
- Kosów Lacki
- Kraków
- Lublin
- Mosina
- Ostrołęka
- Płock
- Poznań
- Przeworsk
- Sokole
- Sokołów Podlaski
- Stargard Szczeciński
- Szczecin
- Tyniec Mały
- Uherce Mineralne
- Warszawa
- Węgrów
- Wschowa - Czerlejewo
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
AKTUALNOŚCI
Szanowni Państwo,
Już dziś zapraszamy do udziału w obchodach kolejnego Światowego Dnia Ziemi, którego finał odbędzie się 28 kwietnia 2013r. w Warszawie, Pole Mokotowskie - park im. Józefa Piłsudskiego. Nadchodzące obchody stanowić będą część Kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady". Większość naszych ekspozycji, działań i wcześniejsze konkursy poświęcone będą edukacji dotyczącej zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Już dziś zapraszamy uczniów i nauczycieli do konkursu pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE", wszystkie szczegóły na temat konkursu, regulamin oraz zadania dostępne są na stronie internetowej www.elektroodpadyprostezasady.pl, tam też więcej o kampanii.
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2013

Uwaga organizacja pozarządowe i aktywni z Mazowsza!
Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w Projekcie "EKOInkubator". Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i realizowany w partnerstwie ze Społecznym Instytutem Ekologicznym.
"EKOInkubator NGO" to bezpłatny, kompleksowy mechanizm wspierania rozwoju młodych i nowopowstających organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego. ... więcej »
Szanowni Państwo,

Przedstawiamy listę warszawskich szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w warsztatach "Akademia Twórczego Recyklingu".
Na początku września będziemy się kontaktować z Państwem w celu ustalenia indywidualnych terminów warsztatów. ... więcej »
Szanowni Państwo,
Za nami kolejny finał obchodów Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku odbył się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". W niedzielę, 24 czerwca gościliśmy Państwa, tradycyjnie już, na Polu Mokotowskim w Warszawie. ... więcej »
Zbiórka Odpadów!!!
Niebawem festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi, spotykamy się 24 czerwca na Polu Mokotowskim w Warszawie. Jednym z punktów programu będzie Stena Ekostacja, czyli punkt zbiórki odpadów przeznaczonych do przetworzenia oraz edukacja na temat recyklingu. Od 10.00 - 17.00 Stena Recycling będzie zbierała: makulaturę, butelki PET, puszki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko drobny i średni: komputery, telewizory, monitory, telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD jak żelazka, suszarki itd.) oraz zużyte świetlówki. W zamian za przyniesione odpady przekażemy nasiona i cebulki kwiatów oraz byliny ... więcej »
Uwaga Szkoły Podstawowe z Warszawy!
Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza warszawskie szkoły podstawowe do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych z zakresu sztuki użytkowej wspartej wiedzą ekologiczną pt. "Akademia Twórczego Recyklingu". ... więcej »
Drodzy Uczniowie, Rodzice I Nauczyciele,
Rozstrzygnęliśmy pierwszy konkurs ogłoszony z okazji tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi (zobacz protokół). Wszystkim dziękujemy za udział, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca 2012r., o godz. 13.00 w Warszawie, Pole Mokotowskie podczas festynu Światowego Dnia Ziemi.

Szanowni Państwo,
Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi, w tym roku związane z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi i odbywają się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". 22 kwietnia to święto wszystkich, którym bliska jest ekologia, zachęcamy więc do Państwa własnych aktywności w tym dniu, niech każdy znajdzie swój sposób, aby uczynić ten dzień innym niż pozostałe. My już dzisiaj zapraszamy wszystkich na nasz festyn, który w tym roku odbędzie się 24 czerwca w godz. 10.00 - 18.00 w Warszawie, Park Pole Mokotowskie.
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi '2012
Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej - organizator obchodów DNIA ZIEMI 2012 uprzejmie informuje, że podczas tegorocznego finałowego festynu na Polu Mokotowskim w Warszawie nie przewidujemy kiermaszu wydawnictw, żywności, rękodzieła, nie organizujemy również punktów gastronomicznych. Nasza decyzja w tej sprawie jest ostateczna.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI '2012
Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku, finał na Polu Mokotowskim gromadzi rokrocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest bliska. Uczestnikami festynu są głównie rodziny, ale też dzieci i młodzież szkolna. więcej »
 
VIDEOKLIP    zobacz też na YouTube
 
PROGRAM
Akademia Twórczego Recyklingu

- Program Warsztatów
- Regulamin Uczestnictwa
- Karta Zgłoszenia
 
 
REGULAMINY
zobacz
- Parki Narodowe
- Człowiek Roku
- Przyjaciel Ziemi
- Konkurs na plakat
 
pobierz
- Parki Narodowe
- Człowiek Roku
- Przyjaciel Ziemi
- Konkurs na plakat
 
 
EXTRA REGULAMINY

- festynu
- dla uczestników
 
 
ORGANIZATORZY

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96Społeczny Instytut Ekologiczny,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa
 Lasy Państwowe,
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 3,
02-362 Warszawa
tel. 22 58 98 100,
fax 22 58 98 171
sekretariat@lasy.gov.pl
 
 
Prowadzenie i aktualizacja strony www.dzienziemi.org.pl dofinansowano ze środków:
WFOŚ i GW