Dzień Ziemi 2012
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
Dobra energia dla wszystkich
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Fundacja Nasza Ziemia 
  Fundacja Nasza Ziemia - jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej. Od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię "Sprzątanie świata", będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. Fundacja prowadzi również - wspólnie z samorządami, szkołami, organizacjami, biznesem i mediami - całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska.

Na swoim stoisku promocyjnym podczas obchodów "Dzień Ziemi '2012", które w tym roku odbywają się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich", Fundacja Nasza Ziemia planuje połączyć edukację z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii z promocją swoich własnych programów edukacyjnych.
Na stoisku Fundacji zostaną ustawione roll-upy prezentujące zarówno tematykę energetyczną , jak i inne zagadnienia (zachowanie bioróżnorodności, problem przełowienia ryb etc.).
Aktywności: oprócz szerokiej promocji i prezentacji programów Fundacji, każdy z odwiedzających stoisko będzie mógł wziąć udział w różnych specjalnie przygotowanych aktywnościach, łączących się kompleksowo w "Energetyczny Konkurs".
Na poszczególnych stanowiskach realizowane będą następujące cztery aktywności:
Aktywność 1 - Zabawa dydaktyczna "Energetyczne koło fortuny" - duże koło, które kręci się po wprawieniu w ruch ręką przez uczestnika; jest ono podzielone na kolorowe pola oznaczone rysunkami zwierząt; uczestnik otrzymuje pytanie z pola, na którym zatrzymał się wskaźnik; pytania będą dotyczyły efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w podziale na dwie grupy wiekowe (dzieci oraz młodzież i dorośli).
Aktywność 2 - Uzupełnianie tablic magnetycznych "Grzyby Polski", "Płazy i gady Polski", "Ptaki miejskie i leśne Polski" - zabawa polega na rozpoznawaniu poszczególnych gatunków grzybów bądź zwierząt i umieszczeniu ich we właściwym miejscu tablicy.
Aktywność 3 - Zabawa "Gdzie ukrywa się energia?" - zabawa uzmysławiająca uczestnikom, jak na co dzień, poprzez zmianę nawyków, oszczędzać energię elektryczną i cieplną.
Aktywność 4 - Zabawa "Jaka ryba na obiad?" - zabawa mająca na celu pokazanie, jakie gatunki ryb bałtyckich i innych ryb, które również lądują na talerzu Polaków (tuńczyk, makrela) można spożywać, a jakich nie; aktywność ma za zadanie edukować na temat problemu przełowienia niektórych gatunków ryb.