Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
OBCHODY W POLSCE
 IMPREZA PLENEROWA "ELEKTROODPADY - PROSTE ZASADY" 
 
24-25 kwietnia 2013 r.
Lubin, ul. Szklary Górne 51C

Cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych włącza się w obchody Dnia Ziemi 2013, które obchodzone są w tym roku pod hasłem "Elektroodpady - proste zasady". Przez cały tydzień w Placówce w różny sposób, upowszechnialiśmy właściwe postępowanie z elektroodpadami, zachęcając do jej zbiórki.
W dniu 24 kwietnia 2013 roku odbędzie się impreza plenerowa ekologiczna podczas, której uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych, będą w twórczy sposób zaangażowani w wykonywanie różnych zadań (kart pracy, makiet o selektywnej zbiórce eleltroodpadów). W uroczystym apelu tego dnia wezmą udział zaproszeni goście z Zakładu Przetwarzania Elektroodpadów, którzy przybliżą naszym uczniom zagadnienia z selektywnej zbiórki i recyklingu elektrośmieci oraz odbiorą zebrane w Placówce elektroodopady (w tym dniu zadbamy również o zbiórkę zwykłych śmieci w okolicy).
Natomiast w dniu 25 kwietnia w ramach podsumowania działań ekologicznych nasi wychowankowie wezmą udział w nieodpłatnej wycieczce do Zakładu Przetwarzania Elektroodpadów w Rynarcicach k/Lubina, aby już na żywo przekonać się co tak naprawdę dzieje się z elektrośmieciami.

Organizator - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych