Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR EDUKACJI TWÓRCZEJ
 Polska Organizacja Turystyczna 
  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Współpracujemy z branżą i regionalnymi organizacjami turystycznymi przy tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju i promocji polskiej turystyki, tak, aby osiągnąć zarówno cele w regionach jak i na międzynarodowym rynku turystycznym.

Najważniejszym naszym zadaniem jest zwiększenie zainteresowanie turystów zarówno polskich jak i zagranicznych potencjałem turystycznym naszego kraju. Wykorzystujemy do tego wiele narzędzi, w tym konkursy.

Konkurs Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN, to nie tylko promocja ciekawych miejsc, ale także podkreślenie znaczenia zrównoważonego rozwoju w turystyce oraz konkretnego zagadnienia, który staje się tematem przewodnim w danym roku.

Koordynatorem polskiej edycji EDEN-u jest Polska Organizacja Turystyczna a tegorocznym tematem jest "Turystyka dostępna", czyli dla osób z niepełnosprawnością, seniorów i rodzin z dziećmi. W konkursie nagradzamy te miejsca, które wychodzą na przeciw turystom, którzy z przyczyn obiektywnych nie zawsze mogą w pełni korzystać z oferty turystycznej. Patronat honorowy objęła Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

Rozstrzygnięcie Konkursu EDEN nastąpi podczas Dnia Ziemi, o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości i poznania najlepszych destynacji w całej Europie, które nie tylko mają ciekawą i różnorodną ofertę dla turystów, ale w których również z wyjątkowym zaangażowaniem dba się o środowisko przyrodnicze oraz lokalne dziedzictwo kulturowe. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy szereg warsztatów, animacji i konkursów, w których nie tylko będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, ale także poznać wiele ciekawostek turystycznych naszego kraju.

Więcej informacji na temat Konkursu znajdą Państwo na stronie www.edenpolska.pl