Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WYMIANY INFORMACJI
 Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. 
  Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. - realizuje działania mające na celu promocję racjonalnego gospodarowania energią, zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu, odnawialnych źródeł energii oraz zagadnień ochrony środowiska związanych z procesami energetycznymi. KAPE S.A. inicjuje przedsięwzięcia związane z racjonalizacją wytwarzania i użytkowania energii, a ponadto prowadzi działalność edukacyjną, doradczą, ekspercką i szkoleniową oraz realizuje szereg programów międzynarodowych. KAPE S.A. wykonuje ekspertyzy oraz audyty energetyczne dla przemysłu oraz sektora samorządowego, prowadzi Krajowy Punkt Kontaktowy dla beneficjentów unijnego programu Inteligentna Energia-Europa.
W ramach działalności edukacyjnej od kilku lat prowadzi stoiska na festynie Dzień Ziemi.

"Na tropie energooszczędności" to hasło przewodnie tegorocznego stoiska KAPE S.A.
Na stoisku będzie można:
  • zapoznać się z planszami dydaktycznymi oraz otrzymać wskazówki z zakresu oszczędzania energii w domu;
  • wziąć udział w działaniach interaktywnych i konkursach intelektualno-sprawnościowych w ramach poszczególnych kącików tematycznych - np. z zakresu znajomości sezonowości warzyw i owoców, czy właściwego rozpoznawania dobrych praktyk energooszczędnych.
Aby zmobilizować uczestników festynu do podjęcia konkretnych kroków KAPE przygotowało także zadania do wykonania w domu:

1) Wyzwanie kulinarne!
Przyjazne dla środowiska oraz klimatu dania charakteryzują się:
  • małą ilością mięsa (lub bez mięsa);
  • wykorzystywaniem żywności ekologicznej;
  • wykorzystywaniem produktów sezonowych;
  • korzystaniem z produktów regionalnych.
Opisz swoje doświadczenie, w jaki sposób przyczyniasz się do obniżenia zużycia energii i zredukowania emisji CO2? Zachęć innych w ten sposób, do podjęcia podobnych działań. Forma tekstu dowolna byle nie zajął więcej jak dwie kartki formatu A4 (czcionką 12). Prace należy nadsyłać na adres mailowy energosasiedztwa@kape.gov.pl do dnia 17 kwietnia.
Rozstrzygnięcie wyzwania kulinarnego odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 12:00 na stoisku KAPE S.A. Trzy najlepsze prace nagrodzone zostaną koszami produktów organicznych.
Więcej informacji o wyzwaniu na stronie: http://www.energyneighbourhoods.eu/pl/wyzwanie-kulinarne

2) Drugie życie!
Wykonaj pracę z materiałów, które teoretycznie są już bezużyteczne: z pozostałości po opakowaniach, z puszek, gazet, tasiemek itd. W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na przedmioty wykonane z recyclingu, np. bransoletki, lampki, wazony itp. Zrób zdjęcie swojej pracy i prześlij je wraz z opisem do dnia 17 kwietnia na adres mailowy: energosasiedztwa@kape.gov.pl.
W dniu festynu przynieś swoją pracę na stoisko KAPE S.A. do godziny 11:00. Trzy najlepsze prace nagrodzone zostaną upominkami.
Rozdanie nagród odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 14:00 na stoisku KAPE.
Więcej informacji o wyzwaniu Drugie życie! na stronie: http://www.energyneighbourhoods.eu/pl/wyzwanie-drugie-zycie