Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WYMIANY INFORMACJI
 Muzeum Geologiczne, Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy 
  Podczas tegorocznego festynu z okazji "Dnia Ziemi" Muzeum Geologiczne PIG-PIB zaprezentuje ekspozycję dotyczącą składowania i segregacji odpadów. Ekspozycja obejmować będzie:
  1. Plansze edukacyjne zaprezentowane na ściankach posterowych.
    Na posterach znajdą się informacje o znaczeniu budowy geologicznej przy typowaniu obszarów pod składowiska odpadów, przedstawione zostaną również inne czynniki decydujące o lokalizacji składowisk. Uczestnicy festynu dowiedzą się w jaki sposób odpady oddziałują na środowisko, jak monitoruje się ich wpływ i jakie stosuje się sposoby ich rekultywacji.
  2. Ekspozycję okazów geologicznych.
  3. Konkursy tematyczne dla dzieci i młodzieży z nagrodami (m.in. sprawdzające stan wiedzy uczestników o odpowiednim segregowaniu śmieci).
  4. Warsztaty, doświadczenia, pokazy dla najmłodszych (m.in. dobór odpowiedniego typu podłoża pod składowiska - test sprawdzający, "rozbiórka" - czyli co robimy z poszczególnymi elementami zużytego sprzętu elektrycznego na przykładzie AGD).
  5. Foldery i inne materiały edukacyjne Muzeum Geologicznego PIG-PIB dla dzieci i młodzieży.
  6. Postery, foldery informacyjne o działalności Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w zakresie ochrony i popularyzacji przyrody nieożywionej kraju poprzez geoturystykę.