Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WYMIANY INFORMACJI
 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Koło Naukowe Sozologów 
  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest jednym z najmłodszych polskich uniwersytetów o statusie uczelni państwowej, kształci ok. 16.000 studentów, zatrudnia 1.100 pracowników. Uniwersytet tworzą nie tylko wybitni naukowcy oraz studenci mocno zaangażowani w życie uczelni. Swoje pasje i ambicje realizują działając w organizacjach studenckich takich jak: Samorząd Studentów, Studencka Poradnia Prawna, koła naukowe. W zdobyciu wymarzonej pracy w ramach uniwersytetu pomocne jest Biuro Karier, dzięki któremu studenci mogą odbywać praktyki w prestiżowych instytucjach i firmach prywatnych. W odnalezieniu się na rynku pracy studentów wspomaga także Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego, którego głównymi zadaniami są: szkolenia, doradztwo zawodowe, kształtowanie umiejętności psychospołecznych i rozwój osobisty. UKSW prowadzi zajęcia w 2 głównych kampusach: przy ul. Dewajtis 5 na Bielanach oraz przy ul. Wóycickiego 1/3 na Młocinach. W pierwszym z nich oprócz sal dydaktycznych mieszczą się: Biblioteka Główna, biura administracji centralnej, stołówka studencka. W kampusie na Młocinach znajduje się nowoczesne Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, gdzie obok sal wykładowych i pracowni znajdzie się hala widowiskowo-sportowa.
Wśród propozycji uczelni zaprezentowanych w trakcie festynu "Dnia Ziemi '2013" znajdą się:
  • Świat w powiększeniu. Warsztat poświęcony przekazaniu uczestnikom festynu elementów, z których zbudowane są organizmy żywe. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość zaobserwowania przygotowanych preparatów roślinnych i zwierzęcych oraz tkankowych. Oprócz przygotowanych preparatów zwiedzający będą mieli możliwość przygotowania własnych preparatów oraz zobaczenia wybranych narządów w powiększeniu.
  • Rozwój organizmów. Uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z fazami rozwoju organizmów żywych na podstawie przygotowanych modeli będzie mógł również zapoznać się z przygotowanymi planszami tematycznymi poświęconym tym organizmom.
  • Świat dźwięków. Warsztat poświęcony zapoznawaniu zwiedzających z różnego rodzaju odgłosami pochodzenia naturalnego i antropologicznego. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość zaobserwować wykres fal dźwiękowych będących wynikiem określonego dźwięku zmierzonego przy pomocy analizatora dźwięków.