Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Fundacja Nasza Ziemia 
  Fundacja Nasza Ziemia jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 r. przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Celem działania Fundacji jest edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego poprzez budowanie świadomości ekologicznej, zmianę postaw i przyzwyczajeń na bardziej przyjazne środowisku oraz pobudzanie inicjatyw społecznych poprzez działania na polu ochrony środowiska. Fundacja koordynuje w Polsce kampanię "Sprzątanie świata", będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the Word" oraz prowadzi wspólnie z samorządami, szkołami, organizacjami, biznesem i mediami kilkanaście całorocznych programów na rzecz ochrony środowiska.
Na tegorocznym Dniu Ziemi na swoim stoisku Fundacja Nasza Ziemia, jak co roku, zaprezentuje ekologiczne programy edukacyjne dla różnych grup odbiorców - szkół, samorządów, przedsiębiorstw oraz materiały edukacyjne, które powstały w ich ramach. Fundacja zaprasza do odwiedzin wszystkich zainteresowanych współpracą z nią, chętnie udzieli informacji na temat prowadzonych działań i programów oraz przekaże publikacje własnego autorstwa.
Fundacja zachęca również do wzięcia udziału w ciekawych aktywnościach edukacyjnych. Dla gości w różnym wieku przygotowane zostaną m.in. takie atrakcje, jak ekologiczne koło fortuny oraz planszowa gra plenerowa. W każdej z aktywności będzie można sprawdzić swój stan wiedzy na temat rodzajów elektroodpadów i prawidłowych sposobów postępowania z nimi. Dla uczestników zadań przewiduje się drobne upominki.