Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "Klub Gaja" 
  Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "Klub Gaja" jest jedną z najstarszych organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska i prawami zwierząt w Polsce.
Podczas "Dnia Ziemi '2013" "Klub Gaja" prowadzić będzie stoisko informujące o swoich programach przyrodniczych: "Święto Drzewa" i "Zaadoptuj rzekę", na którym będą dystrybuowane materiały edukacyjne np.: ulotki, plakaty, wydawnictwa, filmy.
Celem programu "Święto Drzewa" jest inspirowanie szkół, przedszkoli i innego rodzaju placówek oświatowych i instytucji do sadzenia drzew, poszukiwania drzew pomnikowych, organizowania lekcji tematycznych poświeconych roli drzew i lasów oraz innych działań służących ochronie drzew. "Klub Gaja" zamierza również propagować konkurs "Drzewo Roku", do którego każdy z uczestników festynu będzie mógł zgłosić swoje drzewo. Do konkursu należy zgłaszać drzewa z ciekawymi historiami - ważnymi dla lokalnych społeczności.
W programie "Zaadoptuj rzekę" przedstawiciele "Klubu Gaja" zachęcać będą uczestników festynu do włączenia się do działań służących ochronie zasobów wodnych, poprawie jakości wód oraz ochronie dolin rzecznych.