Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju (INE) 
  Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE) jest organizacją typu think-tank o dwudziestoletnim doświadczeniu działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju. Główne kierunki merytoryczne aktywności InE to zmiany klimatu, energetyka, transport, tereny wiejskie, miasta, Natura 2000, ekoturystyka. Główne formy działalności: raporty, studia, publikacje, organizowanie warsztatów, seminariów, konferencji, promocja kwestii środowiskowych w parlamencie i agendach rządowych, promocja koncepcji ekorozwoju w mediach, budowanie współpracy z biznesem oraz współdziałanie z pozarządowymi organizacjami ekologicznymi.

Stoisko Instytutu na rzecz Ekorozwoju podczas Dnia Ziemi w 2013 roku będzie poświęcone przede wszystkim kwestiom związanym z budownictwem energooszczędnym i projektem "Energooszczędne 4 kąty", realizowanym ze środków NFOŚiGW.

W ramach projektu, który rusza w kwietniu 2013 r. i potrwa do marca 2014 r. planowane jest przygotowanie tematycznego poradnika, opracowanego we współpracy z ekspertami Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE). W ramach projektu przewidziane jest także stworzenie katalogu dobrych przykładów w zakresie energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Najciekawsze energooszczędne i pasywne inwestycje w Polsce zostaną zaprezentowane w formie reportaży, połączonych z foto-relacją.

Odwiedzający stoisko Instytutu będą mogli obejrzeć prezentację multimedialną, zapoznać się ze stroną internetową projektu i otrzymać publikacje oraz materiały informacyjne w postaci ulotek.

Podczas obchodów Dnia Ziemi ogłoszone zostanie także rozpoczęcie konkursu organizowanego w ramach projektu "Energooszczędne 4 kąty". Aby wziąć w nim udział, trzeba odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz stworzyć hasło związane z tematyką danego miesiąca. Podczas Dnia Ziemi, chętne osoby od razu będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie - po obejrzeniu prezentacji multimedialnej będą mogły odpowiedzieć na pytania za pośrednictwem strony internetowej na naszym stoisku.
Osoby zainteresowane kwestiami budownictwa energooszczędnego i efektywności energetycznej będą miały też możliwość zadania pytań ekspertom specjalizującym się w tej dziedzinie, którzy przez wyznaczony czas będą dyżurowali na stoisku.
Dzień Ziemi będzie też okazją do zaprezentowania szerokiej działalności Instytutu na rzecz Ekorozwoju, dlatego też na stoisku znajdą się materiały i publikacje dotyczące pozostałych projektów: DOKLIP (Dobry Klimat dla Powiatów), Niskoemisyjna Polska 2050, Szerokie Wody Natury 2000, Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat, Innowacje w walce ze zmianami klimatu, itp. Odwiedzający stoisko będą mogli także zapisać się na newsletter prowadzonego przez Instytut portalu ChronmyKlimat.pl.

Instytut na Rzecz Ekorozwoju zachęca do odwiedzenia stoiska, zapraszając na spotkania z ekspertami: o godz. 11.30 z p. Antoniną Kaniszewską z KAPE, o godz. 13.30 z p. Arkadiuszem Węglarzem z KAPE oraz o godz. 15:00 z p. Andrzejem Kassenbergiem - Prezesem InE, ekspertem ds. gospodarki niskoemisyjnej.