Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Mazowiecka Fundacja Opieki Nad Zwierzętami 
  Mazowiecka Fundacja Opieki Nad Zwierzętami powstała w 2009r., prowadzi proces adopcyjny tzw. psów z listy, edukuje społeczeństwo, realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną, pogadanki, szkolenia, warsztaty i konferencje, organizuje przyjazne imprezy z udziałem swoich podopiecznych, spotkania ze szkoleniowcami, behawiorystami, lekarzami weterynarii i kynologami, oferuje hotel dla psów, zajmuje się również wydawaniem książek i broszur, pomocą prawną i poradami, a także prowadzi wolontariat.
Podczas tegorocznego festynu ekologicznego "Dzień Ziemi" przedstawiciele Mazowieckiej Fundacji Opieki nad Zwierzętami zaproszą do dyskusji nt. "Zanim staną się śmieciem", w trakcie której będzie można dowiedzieć się co zrobić z działającym, ale już niepotrzebnym elektrosprzętem - w jaki sposób przekazać go na cele charytatywne oraz jak, przy pomocy styropianu i starej lodówki lub pralki zbudować schronienie dla piwnicznych kotów, jak ze starego radia skonstruować karmnik dla ptaków. Dyskusja poparta będzie doświadczeniami organizacji.
Dla dzieci przygotowana zostanie loteria fantowa oraz konkurs plastyczny "Kto może mieszkać w starej pralce/lodówce". Dzieci będą miały okazję by wykazać się swoją kreatywnością i zaprojektować "domek" dla zwierzaków. Nagrodami w konkursie będą kalendarze.
W ramach prezentacji Mazowieckiej Fundacji Opieki Nad Zwierzętami udostępnione zostaną książki, plakaty, broszurki i inne materiały informacyjne. Dodatkowo rozdawane będę torebki do sprzątania po psach oraz udzielane będą porady behawiorysty i lekarza weterynarii.