Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: Elektroodpady - proste zasady
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" 
  Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" jest organizacją pożytku publicznego. Podstawową formą działalności organizacji jest ochrona zagrożonych gatunków - aktualnie prowadzi ona programy ochrony błotniaka łąkowego, płomykówki, pustułki, kulika wielkiego i jerzyka. Ważną częścią jej działań jest ochrona cennych przyrodniczo terenów - muraw napiaskowych w dolinie Bugu, Łąk Kazuńskich, stawów w Kraśniczej Woli.
Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" zajmuje się odtwarzaniem łąk i muraw, zabezpieczaniem i ich utrzymaniem poprzez koszenie albo stały wypas zwierząt. Gromadzi także dane o rodzimej przyrodzie (kartoteka-przyrodnicza.pl) i prowadzi edukację przyrodniczą.

Podczas tegorocznego "Dnia Ziemi" Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" chciałoby zwrócić uwagę na ochronę, sympatycznego i pożytecznego z punktu widzenia człowieka, gatunku jakim jest jerzyk. Zmieniając przeznaczenie słupa z platformą dla bociana (który kilka lat temu w ramach działań edukacyjnych postawiony został na Polach Mokotowskich) przedstawiciele organizacji zainstalują tam prostą w formie platformę z szeregiem budek lęgowych dla jerzyków. Przeprowadzenie akcji podczas festynu zwróci uwagę uczestników na problemy tych ptaków, ale równocześnie pozwoli na stworzenie kolejnego w Warszawie "domu zastępczego" dla jerzyków.
Na stoisku zaprezentowane zostaną także nasze nowe wydawnictwa i przeprowadzane będą zabawy manualne dla najmłodszych.