Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2015
Kampania edukacyjna nt. odnawialnych źródeł energii - "Z energią zmieńmy źródła"
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Kędzierzyn-Koźle
- Knurów
- Kościerzyna
- Ostrołęka
- Słupsk
- Warszawa
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
Kalkulator Paperless
Oblicz
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2015 - podsumowanie

Wiele miesięcy przygotowań za nami, za nami też kolejny Dzień Ziemi. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy kilkudziesięciu instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom komercyjnym, które na festynie Dnia Ziemi miały swoje prezentacje, w tym roku głównie na temat odnawialnych źródeł energii. Jak co roku, już od 11 lat, byli z nami producenci z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz rolnicy i producenci zaproszeni przez Samorząd Województwa Mazowieckiego prezentujący i sprzedający żywność tradycyjną i ekologiczną wysokiej jakości, tę w odróżnieniu od powszechnie dostępnej żywności wysokiej wydajności, chcemy promować i zachęcać do jej nabywania. Po raz kolejny na SKRZE uruchomiony został punkt zbiórki odpadów, w tym roku firmy RemondisElectrorecykling, Electro - System i Eko - Punkt zbierały odpady opakowaniowe, elektroodpady i baterie rozdając w zamian sadzonki roślin ozdobnych. Zebraliśmy w sumie 9,5 ton surowców wtórnych, bardzo nas to cieszy, że Warszawianie tłumnie odwiedzają nas każdego roku i przynosząc niepotrzebne odpady oszczędzają środowisko. Wspaniale prezentowały się podczas festynu parki narodowe i Lasy Państwowe, bardzo dużo zorganizowaliśmy warsztatów i zadań dla najmłodszych, zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych. Na chwilę refleksji i nad przyrodą i nad własnymi działaniami i postawami zaprosili nas artyści - Jacek Bąkowski, Janusz Byszewski, Zbigniew Gozdecki i Maria Parczewska. Do zobaczenia za rok!
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2015

CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2014

Laureatem tytułu Człowiek Roku Polskiej Ekologii za 2014 rok został Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energetyki Odnawialnej. Jako jeden z pierwszych zajął się rozwojem odnawialnych źródeł energii - w skrócie OZE. Działa w tym temacie od kilkudziesięciu lat. więcej »
Szanowni Państwo,

podczas festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi '2015, w dniu 26 kwietnia, park Pole Mokotowskie o godz. 14.00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca dwóch zmarłych laureatów konkursu Człowiek Roku Polskiej Ekologii. więcej »
Wielka Zbiórka Odpadów podczas festynu Dnia Ziemi!!!

Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System i Eko - Punkt zapraszają do udziału w zbiórce. W tym roku zbieramy elektroodpady, opakowania z tworzyw, aluminium i ze szkła. więcej »
Warszawa, 15 stycznia 2015r.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 chcemy poświęcić promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, hasło tegorocznych obchodów to "Z energią zmieńmy źródła" więcej »
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
 
EXTRA REGULAMINY

- Regulamin DZ dla wystawców
- Regulamin DZ dla uczestników
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96