Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2015
Kampania edukacyjna nt. odnawialnych źródeł energii - "Z energią zmieńmy źródła"
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej 
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej jest organizacją pozarządową, działającą od 1995 r. Głównym celem KSM jest aktywizowanie życia młodych ludzi i kształtowanie ich dojrzałości. W czasie swojego istnienia, KSM objęło swoją działalnością następujące obszary: edukację środowiskową, promocję zdrowia, organizację czasu wolnego i wakacji, organizację wolontariatu oraz promowanie utalentowanej młodzieży.

Prezentacja przygotowana przez KSM na potrzeby festynu Dzień Ziemi '2015 opiera się na stoisku informacyjno-promocyjnym, realizowanym w ramach projektu edukacji ekologicznej KAJAKOWY PATROL ŚW. FRANCISZKA II EDYCJA. Głównym celem projektu jest edukacja ekologiczna w zakresie ochrony wód i gospodarki wodnej oraz gatunków zamieszkujących zbiorniki wodne, a także promocja postaw prośrodowiskowych wśród młodzieży szkolnej, ludności mieszkającej w pobliżu rzek, turystów, wędkarzy i pośrednich odbiorców projektu. W ramach projektu w całej Polsce odbywają się takie działania jak: warsztaty edukacyjne, konkursy, eventy, akcje pokazowe, happeningi, lokalne akcje sprzątania rzek, targi, wystawa Rzeki Polski - ukazująca problem zanieczyszczenia rzek. Organizacja prowadzi również linie alarmowa na którą można dzwonić i zgłosić zauważone zanieczyszczenia na rzekach i akwenach (512 517 517)!
Oprócz powyżej wypisanych akcji odbywa się także kampania społeczna "Nie Pływam W Śmieciach" a dzięki pomocy wypożyczalni sprzętu pływającego można zobaczyć logo akcji - rybę Lucjusza na kajakach, rowerach wodnych i jachtach pływających po rzekach i jeziorach całej Polski.

Na stanowisku KSM podczas tegorocznego Dnia Ziemi będzie można:
  • ułożyć MEGA PUZZLE
  • zagrać w MEGA GRĘ PLANSZOWĄ
  • zagrać w MEGA RZECZNE SCRABBLE
  • wziąć udział w Quizie "o Wodzie"
  • zmierzyć się w konkurencji "bieg w płetwach"
  • rzucać kołem ratunkowym na odległość
  • zrobić sobie zdjęcia przy wielkich FOTO TABLICACH
  • wykazać się zdolnościami malarskimi i rysunkowymi w strefie artystycznej
  • zapoznać się z GRUPĄ POKAZOWĄ Kajakowego Patrolu oraz dowiedzieć się jakimi działaniami zajmuje się ogólnopolski projekt.