Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2015
Kampania edukacyjna nt. odnawialnych źródeł energii - "Z energią zmieńmy źródła"
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR WSPÓŁPRACY SPOŁECZNEJ
 Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA 
  Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA - jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, założoną w 2000 r., skupiającą osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt.
W związku z tegorocznym tematem Dnia Ziemi, Fundacja VIVA na swoim stoisku, będzie się koncentrowała na przedstawieniu materiałów dotyczących podejmowania świadomych nawyków konsumenckich związanych także z odnawialnymi źródłami energii. W tym celu zaprezentowane zostaną m.in. materiały z wydawanego przez fundację miesięcznika Vege - dostępne będą darmowe, archiwalne numery czasopisma. Stoisko będzie prezentowało również schronisko w Korabiewicach, gdzie jako w chyba jedynym schronisku w Polsce, używane są panele słoneczne które pomagają w dostarczeniu energii i ciepła dla schroniska i zwierząt. Ważnym elementem działań Fundacji oraz promocji ochrony środowiska jest zwrócenie uwagi publicznej na aspekty wielkoprzemysłowego chowu zwierząt i idących za tym zanieczyszczeń oraz zmian klimatycznych. Alternatywą dostępną dla każdego jest zmiana diety, w tym udział w akcji "Zostań Wege na 30 dni". Uzupełnieniem będzie dostępna na stoisku degustacja wegetariańskich potraw. Zmiana nawyków i stylu życia możliwa jest także przez świadome adopcje zwierząt - w tym celu na stoisku Fundacji uzyskać będzie można informacje o adopcjach zwierząt m.in. ze Schroniska w Korabiewicach oraz skonsultować się z behawiorystami m.in. w sprawach dotyczących doboru charakterologicznego zwierzęcia i opiekuna. Członkowie fundacji będą również zachęcać do podejmowania różnorodnych form wolontariatu na rzecz zwierząt.
Ponadto, na miejscu zbierane będą podpisy pod petycjami, dostępne będą materiały akcji - raporty, ulotki, plakaty itp. Zaprezentowane zostaną materiały kampanii, m.in.:
  • "Nie w moim imieniu" - dotyczącą warunków transportu i sprzeciwowi wobec wywozu koni na rzeź.
  • "Kwik Rozpaczy" - związaną z niehumanitarnymi warunkami wielkoprzemysłowego chowu świń, oraz wpływu wielkoprzemysłowego chowu na zmiany klimatyczne Ziemi.
  • "Ratuj foki" - skierowaną przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie i eksportowi ich skór.
  • "Bezkrwawe Święta" - dotyczącą okrutnego przetrzymywania i uboju ryb w okresie świąt Bożego Narodzenia.
  • "Antyfutro" - informującą o warunkach hodowli i uboju zwierząt futerkowych.
  • "Wybierz Miśka" - mającą na celu pomoc schroniskom w adopcji bezdomnych zwierząt oraz promującą sterylizację jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności.
Ponadto stoisko promować będzie również ideę zdrowego odżywiania opartego na humanitarnym traktowaniu zwierząt i współczuciu dla nich a dla zainteresowanych będą dostępne materiały informacyjne dotyczące wegetarianizmu, nowe czasopisma o tematyce żywienia wegetariańskiego, książki i broszury dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia.Na stoisku planowany jest również Eko-kącik dla dzieci gdzie zorganizowane zostaną zabaw dla dzieci - konkurs rysunkowy, malowanie buzi, zabawy ruchowe itp.