Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2015
Kampania edukacyjna nt. odnawialnych źródeł energii - "Z energią zmieńmy źródła"
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR RECYKLINGU
 Wielka zbiórka Remondis i EKO-PUNKT 
  Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zapraszają do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce elektroodpadów, baterii i opakowań, która odbędzie się 26. kwietnia w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA (wjazd od ul. Wawelskiej).

Każdy, kto tego dnia przyniesie do naszego punktu wymienione poniżej odpady otrzyma w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów.
 • duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) = 1 roślinka
 • 3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) = 1 roślinka
 • 6 drobnych sprzętów (telefon kom., ładowarka, myszka itp.) = 1 roślinka
 • 20 opakowań szklanych (słoiki, butelki) = 1 roślinka
 • 20 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) = 1 roślinka
 • 20 opakowań z aluminium (puszki po napojach itp.) = 1 roślinka
Dodatkowo spośród osób przynoszących baterie i sprzęt rozlosujemy nagrody dodatkowe: wiśnię japońską w donicy (drzewo 4-5 m wysokości) oraz 3 wiśnie szczepione w donicach (drzewka ok. 1,5 m). Aby wziąć udział w losowaniu konieczne będzie wypełnienie karty zgłoszeniowe i zostawienie jej we wskazanym miejscu w punkcie zbierania elektroodpadów.
Akcję wspiera Toyota.

Stoisko edukacyjne na Polu Mokotowskim

Podczas festynu na Polu Mokotowskim na wszystkich odwiedzających nasze stoisko czekać będą dodatkowe atrakcje:
 • VI Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia**. Zgłoś się i zostań MISTRZEM!
 • Rozkręcanie komputerów dla dzieci - młodsi uczestnicy pikniku będą mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.
 • Eko-kącik dla dzieci - dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej.
 • Warsztaty z Elektro-Biżuterii - we współpracy z Eko Akademią portalu ZielonaLekcja.pl przygotowaliśmy atrakcje, której celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Pokażemy, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach. Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii.
 • Elektro Band - uczestnicy zagrają na recyklingowych instrumentach wykonanych m.in. z elektrośmieci. Pod wodzą doświadczonego muzyka stworzą ekologiczny zespół. Będzie to dawka dobrej i czystej energii, a jednocześnie edukacja, związana z zagospodarowaniem elektrośmieci.
 • Stoisko informacyjne - każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami. Zaprezentowany zostanie również projekt firmy Action - ActiveEKO, którego celem jest zbiórka zużytych tonerów i tuszów, na rzecz ochrony środowiska.