Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2015
Kampania edukacyjna nt. odnawialnych źródeł energii - "Z energią zmieńmy źródła"
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Kędzierzyn-Koźle
- Knurów
- Kościerzyna
- Ostrołęka
- Słupsk
- Warszawa
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
Kalkulator Paperless
Oblicz
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2015 - podsumowanie

Wiele miesięcy przygotowań za nami, za nami też kolejny Dzień Ziemi. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. więcej »
CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2014

Laureatem tytułu Człowiek Roku Polskiej Ekologii za 2014 rok został Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energetyki Odnawialnej. Jako jeden z pierwszych zajął się rozwojem odnawialnych źródeł energii - w skrócie OZE. Działa w tym temacie od kilkudziesięciu lat. więcej »
Szanowni Państwo,

podczas festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi '2015, w dniu 26 kwietnia, park Pole Mokotowskie o godz. 14.00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca dwóch zmarłych laureatów konkursu Człowiek Roku Polskiej Ekologii. więcej »
Wielka Zbiórka Odpadów podczas festynu Dnia Ziemi!!!

Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System i Eko - Punkt zapraszają do udziału w zbiórce. W tym roku zbieramy elektroodpady, opakowania z tworzyw, aluminium i ze szkła. więcej »
Warszawa, 15 stycznia 2015r.

Szanowni Państwo,
Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 chcemy poświęcić promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, hasło tegorocznych obchodów to "Z energią zmieńmy źródła", nasz festyn poświęcony będzie w głównej mierze tej tematyce. Edukacja społeczeństwa dotycząca OZE, zwłaszcza w kontekście Dyrektywy Rady i Parlamentu Europejskiego 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych obliguje nas do zwiększenia wykorzystania zużycia energii ze źródeł odnawialnych. Ważna rola w tym procesie przeznaczona jest dla świadomych obywateli, którzy podejmują swe indywidualne działania i dokonują wyborów związanych z codziennym życiem, podejmują decyzję dotyczącą efektywności energetycznej i oszczędzania energii w domu, ale też coraz częściej stają się prosumentami. Chcemy przez promocję i popularyzację tematu energii odnawialnych zwiększyć zainteresowanie źródłami energii odnawialnych wykorzystywanymi przez indywidualne gospodarstwa domowe. Promocja OZE to inwestycja w ochronę klimatu i przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego. Wiele zmian klimatycznych powodowanych jest rosnącym wykorzystaniem zasobów naturalnych, będących efektem zaspokojenia obecnego modelu produkcji i konsumpcji. Do zatrzymania istniejącego trendu potrzebne są głębokie zmiany wzorców konsumpcji na poziomie gospodarstw domowych.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie.
W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, w tym roku odbędzie się 26 kwietnia w godzinach 10.00 - 18.00 w Warszawie, park Pole Mokotowskie.
Prosimy o promocję naszych działań na państwa stronach internetowych, promujcie swoje obchody na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do udziału w konkursach i wszystkich propozycjach. Wkrótce szczegóły programu.
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2015
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
 
EXTRA REGULAMINY

- Regulamin DZ dla wystawców
- Regulamin DZ dla uczestników
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96