Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
OBCHODY W POLSCE
 Międzynarodowy Dzień Ziemi i Ogólnopolski Dzień Geografa 2016 
 
22 kwietnia 2016 r.
Lublin, ul. Kraśnicka 2cd

Już po raz dziewiąty Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z Ogólnopolskim Dniem Geografa.

Jak co roku zapraszamy na wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy, wystawy, koncerty oraz zajęcia ruchowe, które poprowadzą pracownicy i studenci naszych Wydziałów oraz zaproszeniu goście (m. in. Uniwersytet Dziecięcy UMCS, CKF UMCS w Lublinie, Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy, PTTK Lublin, Ecotech Complex UMCS, IUNG w Puławach, RDOŚ w Lublinie, WZMiUW w Lublinie, LROT, GIS-Expert, Młyn Hipolit w Wojciechowie, Klub Wysokogórski Lublin, SuperLiny).

Gościem specjalnym będzie Pan Krzysztof Wielicki - wybitny polski himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym na projekt plakatu promującego Dzień Ziemi 2017. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wykorzystane podczas promocji przyszłorocznych obchodów Dnia Ziemi na naszym Wydziale. Szczegóły konkursu znajdą Państwo na stronie Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.

Szczegółowy harmonogram obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Dnia Geografa 2016 dostępny jest na stronie Wydziału NoZiGP UMCS w Lublinie (http://www.umcs.pl/pl/2016,9173.htm). Zapraszamy do rezerwacji poszczególnych wydarzeń pod numerem telefonu 731 856 690 w dniach 4-15 kwietnia br. w godzinach 10.00 - 15.00 (z wyjątkiem soboty i niedzieli).

Organizator - Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie