Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA EKSPOZYCJI ZEROWEJ EMISJI
 Prezentacja Lasów Państwowych 
  Lasy pokrywają niemal 30% naszego kraju. Dzięki prowadzonej przez leśników trwale zrównoważonej gospodarce leśnej polskie lasy spełniają wiele funkcji. Ważne miejsce wśród nich zajmują funkcje ekologiczne. To właśnie lasy kształtują otaczający nas klimat, zarówno ten lokalny jak i globalny. Są naturalnym filtrem cywilizacyjnym. W procesie fotosyntezy rośliny leśne pochłaniają dwutlenek węgla magazynując węgiel w swoich komórkach, a jako produkt uboczny wydalają tlen. Regulują obieg wody w przyrodzie, zabezpieczając nas np. przed powodziami. Polskie lasy są również największym źródłem drewna - surowca w 100% ekologicznego i odnawialnego. Drewno ma dziesiątki zastosowań, od budownictwa, przez produkcję papieru po konstrukcje samolotów. Jest również doskonałym źródłem energii. Energia uzyskiwana ze spalania drewna jest czystsza od pochodzącej z węgla czy innych paliw kopalnych. W przeciwieństwie do ropy czy gazu drewno jest surowcem odnawialnym.
Bogactwo przyrody polskich lasów to rzecz bezcenna. Aby lasy mogły dobrze spełniać wszystkie swoje funkcje niezbędna jest praca leśników. Jednak każdy z nas ma wpływ na wygląd otaczających nas lasów. Dlatego tak ważne jest byśmy nauczyli się odpowiedzialnie korzystać z ich dóbr.
Aby lepiej poznać rolę jaką polskie lasy i leśnictwo odgrywają w codziennym życiu każdego człowieka oraz to jak wpływają na jakość otaczającego nas środowiska warto odwiedzić stoiska Lasów Państwowych przygotowane specjalnie dla uczestników Dnia Ziemi 2016. Swoje ekspozycje przygotują leśnicy z okolic Warszawy, którzy do współpracy zaprosili kolegów z Leśnych Kompleksów Promocyjnych z terenu Polski. Wśród naszych stoisk nie zabraknie ciekawych atrakcji - gier, konkursów i niespodzianek. Leśnicy opowiedzą o swojej pracy, nauczą jak aktywnie spędzać czas w lesie, jak korzystać z jego bogactw. Rozmowa z leśnikami będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Może stanie się też inspiracją do częstszych wizyt w lesie? Na pewno pozostawi po sobie dobre wspomnienia.