Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA NISKIEJ i ZEROWEJ EMISJI
 AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych 
  AST Fundacja Na Rzecz Zwierząt Niechcianych jest organizacją non-profit powołaną w celu niesienia pomocy zwierzętom niechcianym, chorym oraz skrzywdzonym przez człowieka. Głównym obszarem działalności Fundacji jest pomoc psom uznanym z uwagi na rasę za niebezpieczne, określane mianem TTB (terierom w typie bull, takim jak: amstaff, pitbull i bulterier). Skupieni wokół niej wolontariusze wspierani przez Fundację działają poprzez leczenie (w tym również działania związane z zapobieganiem rozmnażania się nierodowodowych zwierząt), socjalizowanie oraz przygotowanie czworonogów do adopcji. Fundacja AST prowadzi również szereg działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich osób pragnących posiadać swojego czworonoga o tematyce obejmującej: odpowiedzialne posiadanie, szkolenia oraz zachowania i potrzeby psów. Propaguje wiedzę na temat znakowania, profilaktyki weterynaryjnej.
W trakcie festynu Dzień Ziemi 2016 wolontariusze podzielą się wiedzą na temat właściwej opieki, bezpiecznego postępowania, a także żywienia i potrzeb psów. Rodziny adopcyjne opowiedzą swoje historie, a opiekunowie z domów tymczasowych w których znajdują się będące pod opieką Fundacji psy opowiedzą o swoich pupilach (a mogą o nich mówić godzinami). Wolontariusze opowiedzą o programie Złote Bulle, który promuje zapewnienie opieki terierom typu bull powyżej 8 roku życia. Fundacja opowie również, jak ważnym dla środowiska elementem jest sprzątanie po swoich pupilach. W ramach atrakcji przedstawione zostaną umiejętności podopiecznych Fundacji, a uczestnicy z psami będą mogli pod okiem szkoleniowca nauczyć swoich czworonogów kilku sztuczek.
Dla najmłodszych uczestników (choć nie tylko) przygotowane zostaną konkursy plastyczne oraz loteria na których będzie można otrzymać fundacyjne gadżety. Będzie również możliwość uczestniczenia w sesji fotograficznej, która promować będzie adopcję psów. W trakcie Dnia Ziemi 2016 Fundacja AST udostępni plakaty, ulotki i inne materiały informacyjne. Przedstawiony zostanie również album z psami oczekującymi na adopcję.