Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA NISKIEJ i ZEROWEJ EMISJI
 Fundacja Banku Ochrony Środowiska 
  Fundacja BOŚ jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju, rozumianego także, jako stosunek człowieka do otaczającego go świata oraz własnej osoby. Inicjatywy Fundacji podzielone są na trzy nurty: prozdrowotny program Aktywnie po zdrowie, proekologiczny program Przyroda u twoich drzwi, oraz program wspierający wolontariat pracowniczy w BOŚ Banku. Celem Fundacji jest budowanie interesujących i angażujących projektów dla młodych ludzi, stworzenie oferty, która wypełni lukę na rynku edukacji prozdrowotnej i proekologicznej w Polsce. Fundacja angażuje do działania różne grupy odbiorców: nauczycieli i całe społeczności szkolne, społeczności lokalne, pracowników i klientów BOŚ oraz organizacje pozarządowe. Realizuje swoje działania w ścisłej współpracy z uznanymi ośrodkami naukowymi.

Podczas pikniku Dnia Ziemi Fundacja realizować będzie następujące działania :
  1. Szkoła pełna słońca - szkoła pełna zdrowia
    Zarówno młodzi uczestnicy jak i ich rodzice i nauczyciele, którzy odwiedzą festyn będą mogli poznać smak przygody i zaproszeni zostaną do udziału w projektach Fundacji: "Postaw na Słońce", "Zdrowo jem - więcej wiem" i "Czas na zdrowie". Podczas pikniku odwiedzający stoisko dowiedzą się jak razem można zmienić swój dom i szkołę i zawalczyć o super nagrody!
  2. Namaluj JABŁKO - pokoloruj RYBĘ
    Podczas tej atrakcji każdy będzie mógł stworzyć własne, unikalne dzieło plastyczne i zabrać je do domu, a przy okazji dowiedzieć się co ma wspólnego ryba z jabłkiem i co jeść by jak ryba zdrowym być.
  3. Rzuć gigantyczną kostką, odpowiedz na pytanie i odbierz super nagrodę
    Zabawa dla całej rodziny - każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii i zdrowego odżywiania. Czy wiecie ile odnóży ma pszczoła albo jak oszczędzać wód? Czy wiecie ile posiłków powinniśmy jeść w ciągu dnia? W jakich potrawach znajduje się tzw. dobry tłuszcz i dlaczego ten zły jest zły?