Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA NISKIEJ i ZEROWEJ EMISJI
 Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji "Sztuki Wszystkie" 
  W ramach festynu ekologicznego "Dzień Ziemi 2016" Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji "Sztuki Wszystkie" zaprezentuje KĄCIK ZAŁOGI EKO gdzieś już kolejny raz członkowie Załogi przygotowali niespodzianki dla najmłodszych uczestników Dnia Ziemi i nie tylko!


ZAŁOGA EKO to program edukacyjny od kilku lat ukazujący się na antenie TVP Polonia i kilku regionalnych antenach TVP. Skierowany do najmłodszych widzów, ale oglądany z przyjemnością przez całe rodziny, uczy ekologicznych postaw, promuje zdrowy styl życia, wyrabia w dzieciach szacunek do przyrody i miłość do najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Cztery sezony programu spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem widzów, ich żywe reakcje które docierały do twórców za pośrednictwem Internetu, wysoka oglądalność oraz tłumy w czasie ubiegłych spotkań z ZAŁOGĄ EKO, sprawiły że twórcy, a w szczególności młodzi bohaterowie filmu, znów zapragnęli spotkać się ze swoimi widzami. Idealną okazją do tego jest tegoroczny Dzień Ziemi na Polu Mokotowskim. W Kąciku ZAŁOGI EKO widzowie odwiedzający Dzień Ziemi 2016 będą mogli pomalować sobie buzie, wziąć udział w konkursach i atrakcjach związanych z hasłem tegorocznego festynu "Palący temat - niska emisja!".
Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji "Sztuki Wszystkie" to także projekt "GINĄCE GATUNKI". Pokazuje on problem zmian klimatu spowodowanych m.in. wycinaniem lasów deszczowych czyli działalnością człowieka. Celem projektu jest podwyższenie poziomu świadomości społecznej w zakresie nielegalnego handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem oraz ograniczenie tego procederu szczególnie poprzez właściwe wybory konsumenckie. Uczestnicy festynu będą mogli zapoznać się z wystawą pokazującą skutki nielegalnego handlu drewnem oraz skutki kupowania i przywożenia nielegalnych pamiątek wykonanych z roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. "To od nas zależy co wybierzemy i w jaki sposób dbamy o naszą Ziemię. Pomóżmy chronić ginące gatunki!"