Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA NISKIEJ i ZEROWEJ EMISJI
 Fundacja "Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!" 
  W związku z tegorocznym tematem Dnia Ziemi, Fundacja Viva na swoim stoisku, będzie się koncentrowała na przedstawieniu materiałów dotyczących tematów związanych z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń przez wielkoprzemysłowy chów zwierząt oraz ferm hodujących zwierzęta futerkowe. W tym celu zaprezentowane zostaną m.in. materiały kampanii "Chów przemysłowy śmierdzi" oraz "Antyfutro", a także z wydawanego przez fundację miesięcznika Vege - dostępne będą darmowe, archiwalne numery czasopisma w którym poruszany jest temat tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Stoisko będzie prezentowało również schronisko w Korabiewicach, gdzie jako chyba jedynym schronisku w Polsce, używane są panele słoneczne które pomagają w dostarczeniu energii i ciepła dla schroniska i zwierząt. Ważnym elementem działań Fundacji oraz promocji ochrony środowiska jest zwrócenie uwagi publicznej na aspekty wielkoprzemysłowego chowu zwierząt i idących za tym zanieczyszczeń oraz zmian klimatycznych. Alternatywą dostępną dla każdego jest zmiana diety, w tym udział w akcji "Zostań Wege na 30 dni". Uzupełnieniem będzie dostępna na stoisku degustacja wegetariańskich potraw. Zmiana nawyków i stylu życia możliwa jest także przez świadome adopcje zwierząt - w tym celu na Stoisku Fundacji uzyskać będzie można informacje o adopcjach zwierząt m.in. ze Schroniska w Korabiewicach oraz skonsultować się z behawiorystami m.in. w sprawach dotyczących doboru charakterologicznego zwierzęcia i opiekuna. Członkowie Fundacji zachęcać będą do podejmowania różnorodnych form wolontariatu na rzecz zwierząt. Na miejscu udostępnione będą materiały na temat prowadzonych przez Fundację kampanii, jak również zbierane będą również podpisy pod petycjami nt.:
  • "Nie w moim imieniu" - dotyczącą warunków transportu i sprzeciwowi wobec wywozu koni na rzeź.
  • "Kwik Rozpaczy" - związaną z niehumanitarnymi warunkami wielkoprzemysłowego chowu świń, oraz wpływu wielkoprzemysłowego chowu na zmiany klimatyczne Ziemi.
  • "Ratuj foki" - skierowaną przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie i eksportowi ich skór.
  • "Bezkrwawe Święta" - dotyczącą okrutnego przetrzymywania i uboju ryb w okresie świąt Bożego Narodzenia.
  • "Antyfutro" - informującą o warunkach hodowli i uboju zwierząt futerkowych.
  • "Wybierz Miśka" - mającą na celu pomoc schroniskom w adopcji bezdomnych zwierząt oraz promującą sterylizację jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności.
Stoisko promować będzie również ideę zdrowego odżywiania opartego na humanitarnym traktowaniu zwierząt i współczuciu dla nich - dostępne będą materiały informacyjne dotyczące wegetarianizmu, nowe czasopisma o tematyce żywienia wegetariańskiego, książki i broszury dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia, a także planowana jest degustacja wegetariańskich potraw. Na stoisku planowane jest zorganizowanie Eko-kącika dla dzieci gdzie zorganizowane zostaną zabaw dla dzieci - konkurs rysunkowy, malowanie buzi, zabawy ruchowe dla dzieci itp.