Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Białystok
- Choroszcz
- Izbica Kujawska
- Jelenia Góra
- Juchowo
- Kędzierzyn-Koźle
- Kościerzyna
- Krasne
- Leszno
- Lipianka
- Lublin
- Międzyzdroje
- Nowa Jedlanka
- Nowe Rybie
- Oleśnica
- Olsztyn
- Ostrów Wielkopolski
- Ostrów Wielkopolski
- Ostrów Wielkopolski
- Radomsko
- Rybnik
- Sitaniec
- Tomaszów Lubelski
- Toruń
- Żernica
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
Kalkulator Paperless
Oblicz
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2016
Dzień Ziemi, kolejne obchody przeszły już do historii. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. więcej »
CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2015
Po raz pierwszy w historii nagrody Laureatami tytułu Człowiek Roku Polskiej Ekologii za 2015 rok zostały 3 osoby. więcej »
Już dziś gorąco zachęcamy Państwa do udziału w festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi!
Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła. Będziemy jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. więcej »
Uwaga nowy kiermasz, startujemy już 7 maja!
Szanowni Państwo, już od kilku lat podczas festynu Dnia Ziemi nie organizujemy kiermaszu handlowego złożonego z indywidualnych wystawców. więcej »
Warszawa, 11 stycznia 2016r.

Szanowni Państwo,
Przed nami przygotowania do kolejnych obchodów Światowego Dnia Ziemi 2016, których finał odbędzie w dniu 24 kwietnia 2016r. w godz. 10.00 - 18.00, w parku Pole Mokotowskie, w Warszawie.

Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2016 chcemy poświęcić tematom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń. Jest to temat ważny, szczególnie w kontekście coraz gorszej jakości powietrza w Polsce wynikającej z zanieczyszczeń przemysłowych, komunikacyjnych i tzw. "niskiej emisji" czyli zanieczyszczeń powietrza przez gospodarstwa indywidualne. Z dniem 12 listopada 2015r. weszła w życie Ustawa, zwana "antysmogową", która daje samorządom możliwość decyzji, jakie paliwo będzie źródłem ciepła na ich terenie. Aby dokonywać mądrych wyborów, sprzyjających redukcji zanieczyszczeń, w tym szczególnie szkodliwych dla zdrowia człowieka pyłów zawieszonych należy edukować społeczeństwo w tej dziedzinie i my poprzez program obchodów Światowego Dnia Ziemi '2016 chcemy to robić. Hasło tegorocznych obchodów to "Palący temat - niska emisja!".
W tym roku temat obchodów dotyczący ochrony powietrza i klimatu naszym zdaniem bardzo wpisuje się w cele przyjęte podczas Konferencji COP21 szczególnie redukcji CO2. Niezwykle istotne jest to w kontekście porozumienia przyjętego podczas 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP21 w Paryżu, owo porozumienie przyjęło aż 195 państw świata. Uroczyste podpisanie nowej umowy klimatycznej przez Państwa Strony Konwencji Klimatycznej i Unię Europejską nastąpi 22 kwietnia 2016 roku w Nowym Jorku, a więc podczas obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi. Istotną naszą rolą będzie zatem promocja i edukacja społeczeństwa na tematy związane z zapisami nowej umowy klimatycznej, której uzgodnienie jest niewątpliwym sukcesem Państw Stron Konwencji.
Ufamy, że atrakcyjny program i oferta edukacyjno-ekologiczna zachęci ludzi do licznego przybycia na Pole Mokotowskie w Warszawie, a warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży a także konkursy i kiermasze towarzyszące obchodom znajdą liczne grono odbiorców. Mamy również nadzieją gościć Państwa podczas festynu 24 kwietnia. Szczegóły programu już wkrótce, wkrótce też formularze zgłoszeniowe dla NGO i instytucji związanych z ochroną środowiska i ekologią.
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2016
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
 
FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

- dla organizacji pozarządowej
- dla instytucji
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96
 
 
PARTNER PROJEKTU