Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2016
PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA!
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Białystok
- Choroszcz
- Izbica Kujawska
- Jelenia Góra
- Juchowo
- Kędzierzyn-Koźle
- Kościerzyna
- Krasne
- Leszno
- Lipianka
- Lublin
- Międzyzdroje
- Nowa Jedlanka
- Nowe Rybie
- Oleśnica
- Olsztyn
- Ostrów Wielkopolski
- Ostrów Wielkopolski
- Ostrów Wielkopolski
- Radomsko
- Rybnik
- Sitaniec
- Tomaszów Lubelski
- Toruń
- Żernica
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
Kalkulator Paperless
Oblicz
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2016
Dzień Ziemi, kolejne obchody przeszły już do historii. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy kilkudziesięciu instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom komercyjnym, które na festynie Dnia Ziemi miały swoje prezentacje. W tym roku temat Dnia Ziemi związany był z przeciwdziałaniem niskiej emisji. Już od 12 lat, byli z nami producenci z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz rolnicy i producenci zaproszeni przez Samorząd Województwa Mazowieckiego prezentujący i sprzedający żywność tradycyjną i ekologiczną wysokiej jakości, tę w odróżnieniu od powszechnie dostępnej żywności wysokiej wydajności, chcemy promować i zachęcać do jej nabywania. Po raz kolejny na SKRZE uruchomiony został punkt zbiórki odpadów, w tym roku firmy Remondis Electrorecykling, Electro - System i Eko - Punkt zbierały odpady opakowaniowe, elektroodpady i baterie rozdając w zamian sadzonki roślin ozdobnych. Zebraliśmy 6 ton odpadów opakowaniowych oraz 16,6 ton elektroodpadów i baterii, razem to 22,6 ton surowców wtórnych. Bardzo nas cieszy, że Warszawianie tłumnie odwiedzają każdego roku punkt zbiórki i przynosząc niepotrzebne odpady oszczędzają środowisko. Bogate prezentacje miał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Środowiska. Wspaniale prezentowały się podczas festynu parki narodowe i Lasy Państwowe, bardzo dużo zorganizowaliśmy warsztatów i zadań dla najmłodszych, zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych. Na chwilę refleksji i nad przyrodą i nad własnymi działaniami i postawami zaprosili nas artyści - Janusz Byszewski, Zbigniew Gozdecki i Maria Parczewska. Do zobaczenia za rok!
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2016

CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2015
Po raz pierwszy w historii nagrody Laureatami tytułu Człowiek Roku Polskiej Ekologii za 2015 rok zostały 3 osoby. więcej »
Już dziś gorąco zachęcamy Państwa do udziału w festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi!
Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła. Będziemy jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. więcej »
Uwaga nowy kiermasz, startujemy już 7 maja!
Szanowni Państwo, już od kilku lat podczas festynu Dnia Ziemi nie organizujemy kiermaszu handlowego złożonego z indywidualnych wystawców. więcej »
Warszawa, 11 stycznia 2016r.
Przed nami przygotowania do kolejnych obchodów Światowego Dnia Ziemi 2016, których finał odbędzie w dniu 24 kwietnia 2016r. w godz. 10.00 - 18.00, w parku Pole Mokotowskie, w Warszawie. więcej »
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
 
FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

- dla organizacji pozarządowej
- dla instytucji
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96
 
 
PARTNER PROJEKTU