Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Fundacja Banku Ochrony Środowiska 
  Podczas "Dnia Ziemi '2017" Fundacja Banku Ochrony Środowiska chce realizować hasło "W kierunku natury" i promować wiedzę o chronionych gatunkach roślin i zwierząt. Dlatego też dostosuje swoje aktywności podczas wydarzenia do osób w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowane będą edukacyjne zajęcia, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się o niektórych gatunkach zwierząt objętych w Polsce ochroną, np. o sowach. Dzieci nie tylko otrzymają informacje o występowaniu i trybie życia tych zwierząt, ale stworzą też ich maskotki. Oprócz tego najmłodsi będą układali specjalne klocki [puzzle], które przedstawiać będą rośliny i zwierzęta objęte ochroną. Zadaniem dzieci będzie nazwać te gatunki i powiedzieć to, co o nich wiedzą.
Młodzież dowie się o żyjących w Polsce ptakach i ich roli w ekosystemie. Praktycznym wymiarem zdobytych informacji będzie budowanie karmników oraz wykonywanie latawców, których puszczanie nie tylko nakłania do aktywności fizycznej, ale same latawce będą nośnikiem informacji o ptakach objętych ochroną.
Dorośli będą mieli okazję sprawdzić się przy budowie dużego hotelu dla pszczół i innych owadów wolnożyjących. Dzięki ich wspólnej pracy owady zyskają schronienie w coraz mniej przyjaznych dla nich warunkach. Przygotowana zostanie również łamigłówka w postaci "wielkiego liczydła wiedzy", na którym będzie trzeba zebrać i uporządkować informacje o gatunkach ptaków objętych w Polsce ochroną.
Wszystkie aktywności na stoisku Fundacji Banku Ochrony Środowiska nastawione będą na przekazywanie wiedzy o faunie i florze Polski, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków objętych ochroną.