Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju 
  W 2014 roku Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Miasto Stołeczne Warszawa, Unia Metropolii Polskich oraz Verbank Region Stuttgart przystąpiły do realizacji projektu ADAPTCITY "Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej partycypacji społecznej". Projekt ma się zakończyć w grudniu 2019 r. i jest finansowany przez komisję Europejską w ramach komponentu "Informacja i Komunikacja" programu LIFE+ 2007-2013. Dodatkowe dofinansowanie zagwarantował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem ADAPTCITY jest wypracowanie rozwiązań, które zredukują negatywne skutki zmian klimatu dla ekosystemu Warszawy. W ramach programu od lutego 2017 r. ruszyły konsultacje społeczne, które przewidują 16 spotkań z mieszkańcami stolicy do czerwca 2017 r.
Na tegorocznym "Dniu Ziemi" Warszawiacy zostaną zaproszeni do dyskusji nad mapami dzielnic i wskazania, jakie problemy dotykają mieszkańców: smog, podtopienia, wyspy ciepła, brak zieleni. W ramach prowadzonych na festynie działań Fundacja zaplanowała spotkania z ekspertami, konkursy wiedzy dla dzieci i dorosłych (z nagrodami) oraz rozdawnictwo publikacji Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE) jest pozarządową organizacją typu think-tank powstałą w 1990 r. z inicjatywy kilku członków Polskiego Klubu Ekologicznego, działającą w formule fundacji. InE zajmuje się promowaniem i wdrażaniem zasad oraz rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi Polski. W swojej działalności Instytut kieruje się misją budowania pozytywnych relacji między rozwojem społecznym i gospodarczym oraz ochroną środowiska.