Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Fundacja Lokalna Akcja Specjalna 
  Podczas "Dnia Ziemi '2017" Fundacja Lokalna Akcja Specjalna przedstawi projekt pn. PROSTA PRZYGODA promujący polską przyrodę i dziedzictwo kulturowe. Polska to kraj fantastyczny, inspirujący i różnorodny, ale nie do końca odkryty, są też miejsca zapomniane. Celem projektu jest pokazywanie i pomaganie w odkrywaniu cudów, atrakcji, ciekawostek i rzeczy niezwykłych, a mało znanych w naszym bliskim i dalszym otoczeniu. Wielu marzy o egzotycznych wyprawach, o przeżyciu wielkiej przygody. Niewielu jednak wie, jak fantastyczne doświadczenia można zdobyć wędrując po Polsce. Tajemnicze zakątki, zapomniane historie, nieznane zwierzęta i rośliny, cuda krajobrazu. A wszystko tak blisko - 5, 50, maksymalnie 500 km od Warszawy. Wystarczy parę godzin, dzień, czasem weekend, żeby poznać i zobaczyć to, o czym się niewielu śniło! Przygoda jest wszędzie: na łące, w mrowisku, w lesie za miastem, nad rzeką, w zapomnianej wsi, a nawet zapyziałej dzielnicy.
Projekt PROSTA PRZYGODA daje możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń, poznania ciekawych miejsc, odkrycia nieznanych historii. A wszystko bez konieczności planowania dalekich i kosztownych podróży na antypody. Niewiele czasu, niskie koszty, ciekawość świata i duże chęci, to wystarczy, żeby przeżyć prostą przygodę!
Lokalna Akcja Specjalna to organizacja zajmująca się wszystkim co lokalne i wyjątkowe, odkrywa i upublicznia dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionów, promuje i pokazuje je zdumionej gawiedzi z kraju i zagranicy w ramach specjalistycznej i kwalifikowanej turystyki. Fundacja pojawia się wszędzie tam, gdzie można pomóc lokalnej społeczności czy regionowi w ciekawych projektach edukacyjno-przyrodniczo-kulturowo-społecznych. Walczy o ochronę specyfiki, ciekawostek, kolorytu czy osobliwości terenów wyjątkowych oraz promuje miejsca i sprawy właściwe danemu miejscu, nieodkryte (bądź zapomniane), ale warte upublicznienia.