Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej 
  Studenci Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na "Dzień Ziemi '2017". Z tej okazji przygotowane zostaną doświadczenia obrazujące zastosowanie techniki w celu ochrony środowiska naturalnego. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć działanie cyklonu służącego do oczyszczania gazów z cząstek stałych.
Cyklon został stworzy w sposób ekologiczny i całkowicie z odzysku. W prosty sposób prezentuje on jedną z technik oczyszczania gazów z zanieczyszczeń stałych. W doświadczeniu będzie mógł wziąć udział każdy z uczestników festynu.
Przedstawiona zostanie również innowacyjna instalacja hodowli mikroalg stworzona przez członków Koła, którą będzie można wykorzystywać do przetwarzania dwutlenku węgla po jego wcześniejszym odseparowaniu ze spalin oraz do wytwarzania biomasy i kwasów tłuszczowych, które służą do produkcji biodiesla.
Na stanowisku Koła zostanie również zaprezentowana makieta obrazująca przemysłową hodowlę mikroalg. Ponadto, w trakcie festynu będą przeprowadzane doświadczenia skierowane do najmłodszych uczestników, które będą tłumaczyć proste zagadnienia przyrodnicze, z obszarów chemii, fizyki i biologii. Dla zainteresowanych zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami.