Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Koło Naukowe Przyrodników wraz z Sekcją Kynologiczną, Hydrobiologiczną oraz Zdrowia Środowiskowego na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 
  W "Dniu Ziemi '2017" weźmie udział Koło Naukowe Przyrodników wraz przynależącymi do niego Sekcją Kynologiczną, Sekcją Hydrobiologiczną oraz Sekcją Zdrowia Środowiskowego na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Koło Naukowe Przyrodników UKSW w przystępny sposób postara się wyjaśnić:
1) jak funkcjonuje biocenoza. Co wpływa na różnorodność biocenozy - kiedy biocenoza jest w stanie równowagi i jak reaguje na wszelkie zaburzenia oraz kiedy może wrócić do stanu równowagi.
2) jak chroni się biocenozę oraz omówienie ich wzajemnych zależności na podstawie wybranych gatunków roślin i bezkręgowców zarówno lądowych, jak i wodnych oraz jakie ma to znaczenie dla bioróżnorodności.
3) Jak człowiek może wpływać na bioróżnorodność. Przykładem może być hodowla psów rasowych. Omówione zostaną najpopularniejsze rasy psów (pokaz wybranych ras psów) i jak powstały, do czego służyły, a ponadto zachowanie psów (i ludzi w obecności psa) oraz żywienie psów.
Program opracowany z okazji "Dnia Ziemi '2017" skierowany jest do różnych grup wiekowych. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach plastycznych, w których wykorzystywane będą pudełka, plastikowe butelki, papier. Ideą działań plastycznych będzie recykling. Nieco starsze dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach dotyczących funkcjonowania biocenoz - tworzenie modeli prawidłowo i nieprawidłowo funkcjonujących biocenoz, rozpoznawanie wybranych gatunków roślin i zwierząt wraz z ich tropami i śladami, wskazywanie właściwego środowiska życia i miejsca w łańcuchu pokarmowym na podstawie rysunków, fotografii i eksponatów, a także rozpoznawanie parków narodowych oraz ich położenia na terenie kraju. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowane zostaną konkursy dotyczące wiedzy kynologicznej - rozpoznawanie ras psów, historia powstawania ras i promocja wiedza o ich znaczeniu w życiu człowieka.