Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
FESTYN - STREFA INSTYTUCJI I ORGANIZACJI
 Fundacja "Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!" 
  Na stoisku będą prowadzone quizy wiedzy o zwierzętach, związane z prowadzonymi przez Fundację kampaniami. Stoisko promować będzie również ideę zdrowego odżywiania opartego na humanitarnym traktowaniu zwierząt i współczuciu dla nich - dostępne materiały informacyjne dotyczące wegetarianizmu, nowe czasopisma o tematyce żywienia wegetariańskiego, książki i broszury dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia, sprzedaż i degustacja wegetariańskich potraw (dochód przeznaczony na działalność statutową). Na stoisku zorganizowany zostanie Eko-kącik dla dzieci, gdzie prowadzone będą zabawy - konkurs rysunkowy, malowanie buzi, gry ruchowe itp. Na stoisku udostępnione zostaną, m.in. materiały kampanii "Chów przemysłowy", "Antyfutro", a także z wydawany przez Fundację miesięcznik Vege (darmowe, archiwalne numery czasopisma, w którym poruszany jest temat tegorocznych obchodów "Dnia Ziemi"). Stoisko będzie prezentowało również schronisko w Korabiewicach, gdzie jako w chyba jedynym schronisku w Polsce, używane są panele słoneczne, które pomagają w dostarczeniu energii i ciepła dla schroniska i zwierząt. Uzupełnieniem prezentacji będzie dostępna na stoisku degustacja i sprzedaż wegetariańskich potraw. Zmiana nawyków i stylu życia możliwa jest także przez świadome adopcje zwierząt - w tym celu na stoisku Fundacji uzyskać będzie można informacje o adopcjach zwierząt, m.in. ze Schroniska w Korabiewicach oraz skonsultować się z behawiorystami, m.in. w sprawach dotyczących doboru charakterologicznego zwierzęcia do opiekuna. Na miejscu zbierane będą podpisy pod petycjami, dostępne będą materiały akcji - raporty, ulotki, plakaty itp., prowadzona będzie sprzedaż książek i gadżetów (dochód przeznaczony na działalność statutową). Podczas wydarzenia zaprezentowane będą również materiały związane z kampanią:
  • "Nie w moim imieniu" - dotyczącą warunków transportu i sprzeciwowi wobec wywozu koni na rzeź.
  • "Kwik Rozpaczy" - związaną z niehumanitarnymi warunkami wielkoprzemysłowego chowu świń, oraz wpływu wielkoprzemysłowego chowu na zmiany klimatyczne Ziemi.
  • "Ratuj foki" - skierowaną przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie i eksportowi ich skór.
  • "Bezkrwawe Święta" - dotyczącą okrutnego przetrzymywania i uboju ryb w okresie świąt Bożego Narodzenia.
  • "Antyfutro" - informującą o warunkach hodowli i uboju zwierząt futerkowych.
  • "Wybierz Miśka" - mającą na celu pomoc schroniskom w adopcji bezdomnych zwierząt oraz promującą sterylizację jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności.
  • "Adopciaki" - promocja odpowiedzialnej adopcji zwierząt przy wsparciu ekspertów z zakresu behawiorystyki, weterynarii, dietetyki zwierzęcej.
Więcej o Fundacji VIVA na: www.viva.org.pl