Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Białystok
- Biskupiec
- Gostyń
- Kędzierzyn-Koźle
- Lublin
- Mosina
- Olsztyn
- Ostrów Wielkopolski
- Radomsko
- Rybnik
- Sitaniec
- Staniszewskie
- Ścinawa
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2017 - "W kierunku natury"

Zakończyliśmy kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. więcej »
 
CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2016

Człowiekiem Roku 2016 został O. Stanisław Jaromi, franciszkanin więcej »
 

UWAGA, JAK CO ROKU ZAPRASZAMY NA WIELKĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW!
W TYM ROKU ZBIERAMY WYŁĄCZNIE ELEKTROODPADY I BATERIE!!!

Firmy REMONDIS Electrorecycling oraz Electro-System zapraszają do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce elektroodpadów i baterii, która odbędzie się 4 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA. więcej »
Szanowni Państwo,

Zbliżają się następne obchody Światowego Dnia Ziemi, których finał odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017, w parku Pole Mokotowskie, w Warszawie.
Coroczny temat i program Dnia Ziemi związny jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 chcemy poświęcić tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.
Jest wiele definicji bioróżnorodności, a jedną z ostatnio sformułowanych jest definicja zamieszczona w Milenijnym Przeglądzie Ekosystemów: "Bioróżnorodność jest zmiennością żywych organizmów wszystkich środowisk występujących na Ziemi, włączając w to siedliska lądowe, morskie, inne ekosystemy wodne oraz ekologiczne kompleksy złożone z tych siedlisk; obejmuje ona zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe, między gatunkami i zróżnicowanie ekosystemów. Bioróżnorodność tworzy podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka."
Tematyka dotycząca bioróżnorodności jest szeroka i na pewno nie zdołamy omówić wszystkich jej aspektów. Do udziału w projekcie zapraszamy instytucje i instytuty zajmujące się bioróżnorodnością, dzieci i młodzież, społeczności lokalne, osoby zajmujące się ochroną przyrody społecznie i zawodowo, przedstawicieli administracji samorządowej a także przedstawicieli sektora prywatnego uwzględniających programy środowiskowe w strategii rozwoju firmy.
Pragniemy podczas festynu finałowego na Polu Mokotowskim przybliżyć jak najwięcej tematów związanych z bioróżnorodnością i potrzebą jej ochrony. Należy edukować społeczeństwo w tej dziedzinie i my poprzez program obchodów Światowego Dnia Ziemi '2017 chcemy to robić. Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury".

Ufamy, że atrakcyjny program i oferta edukacyjno-ekologiczna zachęci do licznego przybycia na Pole Mokotowskie w Warszawie, a warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży a także konkursy i kiermasze towarzyszące obchodom znajdą liczne grono odbiorców. Mamy również nadzieję gościć Państwa podczas festynu.

Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi '2017
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
REGULAMIN DZ

- Regulamin DZ dla wystawców
- Regulamin podczas zbiórki
 
 
FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

- dla organizacji pozarządowej
- dla instytucji
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96