Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności
Dzień Ziemi 2017
W KIERUNKU NATURY
powrót do najnowszej strony
 
OBCHODY NA ŚWIECIE
 
OBCHODY W POLSCE

- Białystok
- Biskupiec
- Gostyń
- Kędzierzyn-Koźle
- Lublin
- Mosina
- Olsztyn
- Ostrów Wielkopolski
- Radomsko
- Rybnik
- Sitaniec
- Staniszewskie
- Ścinawa
 
 
 
 
Zostań fanem
Dnia Ziemi
na Facebook'u!
 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Ziemi '2017 - "W kierunku natury"

Zakończyliśmy kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi. Bardzo dziękujemy Państwu za obecność, wsparcie i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy kilkudziesięciu instytucjom, organizacjom pozarządowym, instytutom badawczym i wyższym uczelniom, które na festynie Dnia Ziemi miały swoje prezentacje. W tym roku temat Dnia Ziemi związany był z różnorodnością biologiczną i zagadnieniami związanymi z jej ochroną. Już od 13 lat, byli z nami producenci z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz rolnicy i producenci zaproszeni przez Samorząd Województwa Mazowieckiego prezentujący i sprzedający żywność tradycyjną i ekologiczną wysokiej jakości, tę w odróżnieniu od powszechnie dostępnej żywności wysokiej wydajności, chcemy promować i zachęcać do jej nabywania. Po raz kolejny na SKRZE uruchomiony został punkt zbiórki odpadów, w tym roku firmy Remondis Electrorecycling i Electro - System zbierały elektroodpady i baterie rozdając w zamian sadzonki roślin ozdobnych. Zebraliśmy ponad 6 ton odpadów. Bogate prezentacje miały: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasy Państwowe i wiele organizacji pozarządowych. Dzień Ziemi to święto przede wszystkim organizacji pozarządowych i zawsze znajdą na festynie swoje miejsce. Wspaniale prezentowały się podczas festynu parki narodowe, koordynowane przez zespół Kampinoskiego Parku Narodowego. Bardzo dużo zorganizowaliśmy warsztatów i zadań dla najmłodszych, zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych. Na chwilę refleksji i nad przyrodą i nad własnymi działaniami i postawami zaprosili nas artyści - Janusz Byszewski, Zbigniew Gozdecki i Maria Parczewska. Do zobaczenia za rok!
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi '2017


CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII 2016

Człowiekiem Roku 2016 został O. Stanisław Jaromi, franciszkanin więcej »
 

UWAGA, JAK CO ROKU ZAPRASZAMY NA WIELKĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW!
W TYM ROKU ZBIERAMY WYŁĄCZNIE ELEKTROODPADY I BATERIE!!!

Firmy REMONDIS Electrorecycling oraz Electro-System zapraszają do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce elektroodpadów i baterii, która odbędzie się 4 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA. więcej »
Szanowni Państwo,
Zbliżają się następne obchody Światowego Dnia Ziemi, których finał odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017, w parku Pole Mokotowskie, w Warszawie. więcej »
 
PROGRAM
REGULAMIN
zobacz
- Człowiek Roku
 
pobierz
- Człowiek Roku
 
REGULAMIN DZ

- Regulamin DZ dla wystawców
- Regulamin podczas zbiórki
 
 
FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

- dla organizacji pozarządowej
- dla instytucji
 
 
ORGANIZATOR

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej,
ul. Raszyńska 32/44,
02-026 Warszawa,
tel. (0 22) 668 92 68
tel./fax (0 22) 883 50 96